Stogas – sodas yra daugiafunkcinė stogo želdinimo sistema, sukaupianti didelį vandens kiekį augalų drėkinimui. Tai leidžia realizuoti įvairias želdinimo koncepcijas ir netgi panaudoti vandens elementus kraštovaizdyje. Sistema tinka vejai, daugiamečiams augalams ir, esant gilesniam substrato sluoksniui, krūmams ir medžiams. Taip pat galima integruoti tvirtus paviršius  –  terasas, pėsčiųjų takus ir važiuojamąsias dalis, žaidimų ar sporto aikšteles.

Įrengiant stogo sodą, naudinga sukaupti kuo daugiau lietaus vandens, t.y. sumažinti papildomo laistymo poreikį. Floradrain® FD 60 drenažiniai elementai talpina itin daug vandens ir leidžia sukurti plačią augalų įvairovę. Vanduo  kaupiamas visame perdangos plote ir pasiekia augalus kapiliariniu ir difuzijos būdu.
Vandens kaupimas ir drėkinimas iš apačios vadinamuoju laistymo užtvanka būdu taip pat gali būti lengvai įgyvendinamas, virš perdangos įlajų sumontavus stogo užtvankos elementus. Tokio vandens atsargų kaupimo sąlygos būtų stogas be nuolydžio ir tinkamos hidroizoliacinės membranos naudojimas.

Naudojant automatinę laistymo sistemą, vandens lygį užtvankinėje laistymo sistemoje galima lengvai kontroliuoti net ir per sausras.

Floradrain® FD 60 lakštai taip pat gali būti naudojami kaip pagrindas betonui, konstruojant įvairius stogo struktūrinius elementus. Toks sprendimas leidžia išvengti hidroizoliacijos pažeidimų, tuo pačiu praleidžiant perteklinį vandenį bet kuriomis kryptimis. Drenuojamoji lakštų geba testuota pagal EN ISO 12598.

Techniniai duomenys

Sistemos aukštis:

270 mm ir daugiau

Augalų sudėtis:

Veja, daugiamečiai augalai, krūmai, medžiai

Svoris įmirkus:

370 kg/m² ir daugiau

Vandens atsargos

136 l/m² ir daugiau