Žalio stogo ir saulės sinergija

Saulė – neišsenkantis energijos šaltinis ir pagrindinė sąlyga augmenijos egzistavimui.

Plokščias stogas yra viena iš tinkamiausių vietų saulės energijos sistemai, nes saulės modulius galima sureguliuoti reikiamu kampu ir kryptimi. Tuo pačiu, yra naudinga želdinti stogus, siekiant pagerinti mikroklimatą ir dėl daugelio kitų ekologinių ir ekonominių  priežasčių.

Gera naujiena yra ta, kad nebūtina pasirinkti vieną iš dviejų: saulės elektrinę arba želdintą stogą. Naudojant tinkamą sistemą, galima suderinti du viename ir dar daugiau – pasiekti reikšmingą sinergijos efektą.

 

Saulės energijos modulių tvirtinimo sistema SolarVert®

Nudojant sistemos tvirtinimo pagrindą  Solar Base saulės energijos moduliai gali būti lengvai integruojami į stogo želdinimo sistemą. Sistemos tvirtinimo rėmai Solar Base Frames palieka erdvės tarp substrato paviršiaus ir saulės panelių, kas leidžia augalams gauti pakankamai saulės ir drėgmės, o taip pat netrukdo atlikti augalų priežiūros.

 

 

Padidintas fotovoltinių modulių našumas

Fotovoltinių modulių našumas priklauso nuo modulių ir juos supančios aplinkos temperatūros ir yra atvirkščiai proporcingas: įkaitę moduliai dirba mažiau efektyviai. Saulė įkaitina pačius modulius ir hidroizoliacinę stogo dangą arba ją dengiančią skaldą.  Virš stogo paviršiaus įkaitęs aplinkos oras modulių nevėsina, o dar daugiau įkaitina. Tai sumažina fotovoltinių saulės elementų našumą.
Želdintas stogas – visada vėsus ir garinantis drėgmę, o tai sudaro sąlygas saulės moduliams dirbti maksimaliai efektyviai.

 

 

Technologinis sistemų suderinamumas

Kitas suderinamumo momentas yra tas, kad želdinimo sistema tarnauja kaip patikimas balastas saulės modulių tvirtinimo elementams. Priklausomai nuo konkrečiai vietovei būdingo vėjo greičio, pastato aukštingumo ir kitų struktūrinių sąlygų, skaičiuojamas sistemos balasto poreikis ir augalinio substrato kiekis, suteikiantis reikiamas sąlygas augalų vegetacijai ir garantuojantis atsparumą vėjo apkrovoms. Sistema montuojama ant stogo konstrukcijos nepažeidžiant hidroizoliacijos vientisumo.

 

 

Pagrindiniai sistemos SolarVert®komponentai

 

Saulės energijos panelės

Sistemos rėmai ZinCo Solar Base Frame SGR

Augalai – šilokai
Sisteminis substratas „Šilokų kilimas“
Sistemos tvirtinimo pagrindo plokštė ZinCo Solar Base SB 200
Drenažnis apsauginis drėgmę kaupiantis kilimas ZinCo Fixodrain® XD 20
Šaknų barjeras ZinCo WSF 40

Hidroizoliuota stogo konstrukcija

 

Sistemos aukštis :                                                       nuo 120 mm
Sistemos svoris sauso/įmirkusio”:                           nuo 90/120 kg/m2
Vandens talpumas:                                                    nuo 26 l/m2