Lokalu, savo, šviežia !

Daugiau nei pusė pasaulio gyventojų dabar gyvena miestuose ir didmiesčiuose, kur retai galima rasti neužstatytų žalių erdvių. Žalieji stogai sušvelnina šią situaciją ir nenuostabu, kad stogų plotai naudojami vaisių, daržovių ir prieskoninių žolelių auginimui.

Daržovių auginimas ant stogo yra palankus aplinkai, nes produkcija gaunama arti vartotojų, nereikalingi taršūs pervežimai, o maistas yra šviežesnis, taigi ir skanesnis.

Tačiau, norint, kad daržininkystė iš tikrųjų veiktų tokioje ekstremalioje vietoje, ant stogo, turi būti atsižvelgta į visus svarbius veiksnius. Todėl ZinCo sukūrė ūkininkavimo ant miesto stogų sistemą, kuri pasitvirtino, kaip nuolatinis ir  patikimas sprendimas. Drenažo elementas Floradrain® FD 60 neo yra šios konstrukcijos pagrindas.

Naudojant 20 cm ZinCo sisteminį substratą, ši sistema tinka vaisiams ir daržovėms, tokioms kaip salotos, svogūnai, žolelės, cukinijos, baklažanai, moliūgai, kopūstai, melionai, braškės ir pan.

Daržovėms ir vaisiams, tokiems kaip pomidorai, šparaginės pupelės, avietės, gervuogės, serbentai ir pan., rekomenduojamas  28 – 40 cm substrato sluoksnis.

Trąšų kiekis ir laistymas priklauso nuo auginamų daržovių ir vaismedžių poreikių ir vietos klimato sąlygų. Rekomenduojama naudoti organines trąšas. Planuojant įrengimą, reikia atsižvelgti į specifines stogo vietos sąlygas, vėją, konstrukcijos reikalavimus, vandens nutekėjimo srautus.

Techniniai duomenys

Sistemos aukštis:

250 mm ir daugiau

Svoris įmirkus:

300 kg/m² ir daugiau

Vandens atsargos

100 l/m² ir daugiau